תוכניות במוסדות החינוך

מערכי למידה

כחלק מפעילותו הענפה של בית המדרש להנחלת המצוות התלויות בארץ במערכת החינוך, הפקנו חוברות למידה המתמקדות בנושאים שונים של המצוות התלויות בארץ. החוברות מסייעות בהעברת התכנים והופכות את הלימוד לבהיר ומהנה כאחד. חוברות הלימוד מותאמות ומעוצבות הן עבור תלמידים והן עבור תלמידות (שתי גרסאות) ועברו תחת ביקורת קפדנית של רבנים ובראשם, מורנו, הגר"י אפרתי, שליט"א.

הלכה לחלה

חוברת ללימוד הלכות הפרשת חלה – מתאים במיוחד לשנת הבת-מצווה!

מחלקת החינוך של בית המדרש להלכה בהתיישבות השיקה את החוברת "הלכה לחלה" – חוברת לימוד איכותית הנוגעת הלכה למעשה לקיום מצוות הנשים- הפרשת חלה.

החוברת כוללת מערכים להעברת 3-4 שיעורים במסגרת תכנית הלימודיםובהם: ידע השקפתי, הלכות מעשיות, שעשועים לחזרה וסיפורי מופת. החומר מונגש באופן בהיר, קולח ומאיר עיניים במהדורה צבעונית.

לצד החוברת הפקנו גם "מדריך למורה" הכולל פעילויות והעשרה למהלך השיעורים.

תכנית מעטפת:

חידון אינטארקטיבי המבוסס על התכנים שמובאים בחוברת הלכה לחלה. החידון כולל דוגמאות מעשיות מחיי הבנות והוא מסייע בהפנמת פרטי ההלכות גם לבנות שמתקשות להבינן בשיעורים הפרונטאליים באמצעות הומור ומשחק.

החידון מגיע כערכה מושלמת עם כל האביזרים הנלווים וניתן להפעילו ע"י מורת הכיתה.

הלכה לחלה
לקבלת פרטים נוספים
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם

הלכה למעשר

חוברת ללימוד הלכות תרומות ומעשרות

כדי ללמד את הלכות תרומות ומעשרות לתלמידות הכיתות הגבוהות בבתי הספר היסודיים הפיק בית המדרש חוברת ייעודית הכתובה בלשון ברורה ומעוצבת בחן רב.

החוברת כוללת משימות מאתגרות, מדבקות להמחשה ועזר הדרכה המבאר את נוסח הפרשת תרומות ומעשרות. ניתן לרכוש, בנוסף לחוברת, מדריך למורה.

הלכה למעשר תלמידות
לקבלת פרטים נוספים
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם

קלשון המשנה

חוברת ללימוד מבוא לסדר זרעים

סדרת אינסרטים משובבי עין המהווים מבוא ללימוד סדר זרעים.

ניתן לשלב בהרצאות של רב מרבני בית המדרש

לקבלת פרטים נוספים
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם

הצוות הפדגוגי של בית המדרש להלכה בהתיישבות פיתח מגוון פעילויות ייחודיות המיועדות לתלמידי בתי הספר ועוסקות בלימוד יסודות הלכות השמיטה. בין הפעילויות ניתן למנות: ימי סיור חווייתיים בשטחים חקלאיים, מפגש עם חקלאים שומרי שביעית, פעילויות שטח חווייתיות, תכניות למידה מרחוק ועוד. אנו מתאימים את התכניות לקהל היעד ולאופי מוסד הלימודים.

תוכניות מעטפת למערכי הלמידה

אורחות שביעית

בכדי להפוך את לימוד הלכות השמיטה למשמעותי, אנו מציעים לתלמודי התורה לשלב עם הלמידה מעטפת חינוכית הכוללת כמה רובדים:

א. הרצאת רב מומחה מטעם בית המדרש בליווי מצגת והמחשות בכיתות הלימוד.

ב. ערכת לימוד מלווה לספר ”אורחות שביעית“ הכוללות דפי עבודה מאתגרים, חידות ומשימות וכן, מבחנים על פי נושאי הלימוד. (הערכות הופקו בשתי רמות בכדי שכל מחנך יוכל להתאימן לרמת כיתתו בחיידר).

ג. קו טלפון ייעודי עם משימות נושאות פרסים שמטרתו לעודד את הלימוד מתוך הנאה וחפץ-לב

ד. חידון שלטים אינטראקטיבי המתקיים בחיידר – פעילות חווייתית מסכמת של הלימוד באמצעות ”קליקרים“

למעלה מן השבע

תכנית מעטפת הכוללת הדרכה למורים, קו פתוח לשו"ת בנושא הלכות השמיטה, מצגות להמחשה בכיתות הלימוד ועזרי המחשה לפינות בית-ספריות.

סיורים לשנת השמיטה

לקראת שנת השמיטה הבעל"ט פיתחנו תכנית סיורי שטח ייחודית במושבים חקלאיים. התכנית כוללת מפגש של התלמידים עם החקלאות הארצישראלית, עם החקלאים העוסקים ביישוב הארץ ובפיתוח הקרקע ועם עקרונות מצוות השמיטה ויישומם בשטח –
כביטוי לקשר המיוחד של העם היהודי עם ארצו.

הצטרפו אלינו לתכנית הסיורים הייחודית ובכך תסייעו בחיזוק הקשר של תלמידיכם עם הארץ ותעשירו את ידיעותיהם בדרך חווייתית בלתי-אמצעית.

לקבלת פרטים נוספים
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם