מרכז המבקרים 'אמונת ארץ'

על המרכז

מרכז הלמידה 'אמונת ארץ' הינו החדיש והמתקדם ביותר בישראל להקניית ידע אודות המצוות התלויות בארץ. במרכז נבנו אגפים שונים שכל אחד מהם מתמקד במצווה אחת מן המצוות התלויות בארץ: תרומות ומעשרות, שמיטה, כלאיים, ערלה, גבולות הארץ לעניין הקדושה ועוד. לצד האגפים השונים הוקמה גינה שצורתה כצורת ארץ ישראל ובה נלמדים עקרונות שונים הלכה למעשה. מידי שנה מבקרים במרכז הלמידה אלפי תלמידים וזוכים להדרכה איכותית ובלתי-נשכחת.

אגף תרומות ומעשרות

האגף הוקם לזכרם של ראשוני המתיישבים בפתח תקווה שחרטו על דגלם את שמירת המצוות התלויות בארץ ובראשן – את מצוות התרומות והמעשרות. הביקור כולל צפייה בסרט דוקומנטארי סוחף המתאר את עמידתם האיתנה של ראשוני המתיישבים לקיום מצוות תרומות ומעשרות, למידה אינטראקטיבית באמצעות שולחנות חכמים עם צגי-מגע ופעילות הפרשת תרומות ומעשרות מ"טבל ודאי" בהדרכת רבני ביהמ"ד.

לקבלת פרטים נוספים
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם

אגף השמיטה

אגף השמיטה במרכז המבקרים אמונת מוביל את המבקר ללימוד הלכות השמיטה באמצעות חוויה אינטראקטיבית רב-חושית.

אנו מזמינים אתכם להיפגש ולערוך הכרות מעמיקה ומרתקת עם מצוות השמיטה – הלכותיה והליכותיה. הביקור באגף כולל שעתיים חווייתיות שהופכות את לימוד דיני השמיטה למעניין ומושך. בדרך זו אנו מצליחים להעביר לתלמידים את מרבית הלכות השמיטה הנוגעות לחיי המעשה.

הביקור באגף השמיטה כולל ביקור בארבעה חדרי למידה מתקדמים:

חדר 1 – היבול בשנה השביעית

בחדר זה מתרכזים המבקרים סביב שולחנות משחק "חכמים" בהם מוטמעים תכנים שמועברים באמצעות אנימציות, מסכי מגע ומשחקים בנושא מקורות היבול בשביעית

חדר 2 – 'גיבורי כח'

סיפורה של המושבה הצעירה "מזכרת בתיה" שנאבקת על שמירת השמיטה מול פקידי הברון מובא במיצג דוקומנטרי מרגש המפגיש את המבקר עם 'גיבורי הכוח' אז והיום.

חדר 3 – מלאכות השדה

טכנולוגיה ייחודית של מציאות מדומה בתלת-ממד מאפשרת למבקרים לחוש שהם בשדה פתוח וללמוד מתוך מפגש עם חקלאי את מלאכות הקרקע החקלאיות בעבר ובהווה.

בסיום הפעילות מוענקת למשתתפים תעודת "חקלאי כהלכה".

חדר 4 – גבולות הארץ

מיצג מרהיב המשלב הקרנת וידאו בטכנולוגיה ייחודית ומפגש עם דמות דמיונית שבאמצעותו לומדים המבקרים על גבולות ארץ ישראל לעניין הקדושה מתוך הנאה מרובה.

לקבלת פרטים נוספים
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם

"בשביל ישראל" - הגינה הלימודית

הגינה הלימודית מעוצבת בצורתה של ארץ ישראל וכוללת אפילו את הכינרת ואת ים המלח. המבקרים בה מפענחים תעלומה בין שבילי הגינה ובדרך זו מתוודעים להלכות שונות הנוגעות לגידול מיני פירות, ירקות וצמחים. בנוסף לפעילות האתגרית שמתקיימת בקבוצות קטנות, זוכים המבקרים להדרכה איכותית ולהמחשות בנושא: מצוות השמיטה, כלאיים, ערלה ועוד.

בסיכום הביקור מתקיימת פעילות חווייתית של חידון קבוצתי שמסייע להטמיע את החומר הנלמד מתוך הנאה ותחרות בריאה.

לקבלת פרטים נוספים
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם